Programació

Dia a dia 

Programació

Dia a dia

Dijous 17 d’octubre

19.00 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Inauguració de Mostra La Ploma

19.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Estrena del llargmetratge documental
La Resistencia trans
Claudia Reig (Espanya, 2019) 70’.
Coproduït per El Barret i Lambda.

21.00 h / Pati renaixentista CCCC
Aperitiu d’inauguració

Divendres 18 d’octubre

18.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Cicle Joves

 

20.00 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Panorama · Llargmetratge docuemtnal
1985
Ien Tan (Estats Units, 2018) 85’

Dissabte 19 d’octubre

18.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Cicle VIH-Sida

20.00 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Panorama · Llargmetratge documental
Dykes, Camera, Action!
Caroline Berler (Estats Units, 2018) 57’.

Diumenge 20 d’octubre

18.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Panorama · Llargmetratge ficció
O susurro do jaguar
Simon(è) Jaikiriuma Paetau, Thais Guisasola (Brasil, 2017) 79’.

20.00 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Secció Oficial · Llargmetratge documental
Monument Van Trots

Dimarts 22 d’octubre

12.00 h / UV · Sala Ignasi Villalonga Villalba, Facultat d’Economia. Campus dels Tarongers
Mostra La Ploma a la Universitat

18.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Cicle Exilis


20.00 h / Centre del Carme Cultura Contemporània

Secció Oficial · Llargmetratge documental
Reviviendo, el viaje del alma
Santi Zegarra (Perú, França, 2018) 82’

Dimecres 23 d’octubre

12.30 h / UV · Espai cultural, Facultat de Filologia, Traducció i Comunicació. Campus de Blasco Ibáñez
Mostra La Ploma a la Universitat

18.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Cicle armaris


20.00 h / Centre del Carme Cultura Contemporània

Secció Oficial · Llargmetratge de ficciò
Luana Muniz-Filha Da Lua
Leonardo Menezes, Rian Cordoba (Brasil, 2017) 78’

Dijous 24 d’octubre

12.30 h / UV · Saló de Graus Lise Meitner, Facultat de Física, Campus de Burjassot
Mostra La Ploma a la Universitat

18.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Secció Oficial · Llargmetratge documental
5 pulgadas
Pedro Moitinho, Rosana Lorente (Espanya, 2018) 64’

20.00 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Panorama · Llargmetratge ficció
Rafiki
Wanari Kahiu (Sudàfrica, Kenya, França, Països Baixos, Alemanya, 2017) 85’

Divendres 25 d’octubre

18.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Cicle Trans

20.00 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Panorama · Llargmetratge ficció
Las hijas del fuego
Albertina Carri (Argentina, 2018) 115’

Dissabte 26 d’octubre

18.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Cicle divergències

19.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Entrega de premios

20.00 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Panorama · Llargmetratge documental
4 cuerpos
Irene Navascués Cobo. (Espanya, 2019) 42’

Diumenge 27 d’octubre

18.30 h / Centre del Carme Cultura Contemporània
Palmarés
Projecció de les pel·lícules guardonades