Programació
Dia a dia
Dijous 31 de maig
20.00 h / La Filmoteca
Inauguració de Mostra La Ploma
Secció Oficial · Llargmetratge documental
The Next Guardian
Arun Bhattarai, Dorottya Zurbó, Bután, Hungría, 2017, 74’.
Amb la presència de la directora Dorottya Zurbó.
Diumenge 3 de juny
19.00 h / Albatexas Cinemes
Secció Oficial · Llargmetratge documental
Bixa Travesty
Claudia Priscilla, Kiko Goifman, Brasil, 2018, 75’.
20.30 h / Albatexas Cinemes
Secció Oficial · Curtmetratges
Relats en trànsit: programa de curtmetratges
Amb la presència d’Itzuri Sánchez i Joss Manz, directors del curtmetratge “Soy Álex”.
22.00 h / Albatexas Cinemes
Secció Oficial · Llargmetratge documental
Señorita María: la falda de la montaña
Rubén Mendoza, Colòmbia, 2017, 90’.
Dijous 7 de juny
19.00 h / Albatexas Cinemes
Secció Oficial · Curtmetratges
Desvetllar els silencis: programa de curtmetratges
20.30 h / Albatexas Cinemes
Secció Oficial · Llargmetratge documental
The Silk and the Flame
Jordan Schiele, EUA, 2018, 87’.
Diumenge 10 de juny
18.00 h / MuVIM
Palmarés
Projecció de les pel·lícules guardonades
Dimarts 19 de juny
20.00 h / Fundació La Posta
Visita guiada a l’exposició Museari Art&Queer. The World Famous LGTB Museum.
Una proposta per conèixer de manera diferent les claus de les obres seleccionades.
Divendres 1 de juny
20.00 h / La Filmoteca
Panorama · Llargmetratge de ficció
Les Garçons sauvages
Bertrand Mandico, França, 2016, 110’.
22.30 h / La Filmoteca
Panorama · Llargmetratge de ficció
Hoy partido a las tres
Clarisa Navas, Argentina, 2017, 95’.
Dimarts 5 de juny
19.00 h / Albatexas Cinemes
Secció Oficial · Curtmetratges
Víncles amorosos: programa de curtmetratges
20.30 h / Albatexas Cinemes
Secció Oficial · Llargmetratge documental
My Wonderful West Berlin (Mein wunderbares West-Berlin)
Jochen Hick, Alemanya, 2017, 97’.
Amb la presència del director Jochen Hick.
Divendres 8 de juny
20.00 h / La Filmoteca
Panorama · Llargmetratge de ficció
Cuatro días, cuatro noches (Jours de France)
Jérôme Reybaud, França, 2016, 137’.
Dilluns 11 de juny
19.00 h / Las Naves
Trobada d’escriptores per la diversitat
Presentació literària i taula redona amb Anna Boluda, Eley Grey i Encarna Sant-Celoni.
Dimecres 20 de juny
18.00 h / Seu de Lambda
Vesprada de dones obertes
Taller performatiu Bye Bye Feminity de Mae Arnal i recital poètic.
Dissabte 2 de juny
20.00 h / La Filmoteca
Panorama · Llargmetratge de ficció
As boas maneiras
Juliana Rojas, Marco Dutra, Brasil, 2017, 135’.
22.30 h / La Filmoteca
Panorama · Llargmetratge de ficció
Corpo elétrico
Marcelo Caetano, Brasil, 2017, 93’.
0.00 h en Dakota / Fins les 2.00 h en Deseo 54
Festa de les Plomes
Festa d’inauguració del festival Mostra La Ploma 2018.
A les 0.00 h en Dakota (C/ Sagunt, 10), invitació a colpet. Fins les 2.00 h, entrada-donatiu amb flyer 1 €, en Deseo 54 (C/ Pepita, 13). No olvides dur les teues millors plomes…
Dimecres 6 de juny
19.00 h / Albatexas Cinemes
Secció Oficial · Curtmetratges
Del desig i de la identitat: programa de curtmetratges
Amb la presència d’Anna Maria Staiano, directora del curtmetratge ‘Solitaire’ (fora de concurs).
20.30 h/ Albatexas Cinemes
Secció Oficial · Llargmetratge documental
Ver a una mujer
Mònica Rovira, Espanya, 2017, 59’.
Amb la presència de la directora Mònica Rovira.
Dissabte 9 de juny
20.00 h / La Filmoteca
Cloenda i entrega de premis
Panorama · Llargmetratge de ficció
I am Truly a Drop of Sun on Earth (Me mzis skivi var dedamicaze)
Elene Naveriani, Geòrgia, Suïssa, 2017, 61’.
11.00 h / Las Naves
Pekefesta: trobada lúdica per a famílies
Tallers i jocs d’oci educatiu per a totes les famíles.
Dimecres 13 de juny
20.00 h / Fundació La Posta
Inauguració de l’exposició Museari Art&Queer. The World Famous LGTB Museum.
La mostra recull una selecció d’obres de diferents artistes que han exposat al museu durant el darrer any.
Divendres 22 de juny
19.30 h / Seu de Lambda
Pride. Presentació del projecte pictòric de Julio de Gracia.
Acció artística de transformació social-crítica per denunciar els discursos LGTBIfòbics.